Jak zarejestrować działalność gospodarczą?

icon

Konsultacja
icon

 • Rejestracja spółek (spółek)
 • Rejestracja JDG (IP)
icon

Darmowa konsultacja
icon

icon


Warning: foreach() argument must be of type array|object, null given in /home/virtualki/243739/wp-content/themes/pwk/template_service_one_reg.php on line 326
icon

Potrzebujesz pomocy?
Zostaw prośbę, a specjalista skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to możliwe. Zawsze jesteśmy gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania i udzielić niezbędnej pomocy.
Konsultacja
icon

icon

Оставьте заявку, и специалист свяжется с вами в ближайшее время. Мы всегда готовы ответить на любые вопросы и оказать необходимую помощь.

  Klikając przycisk „Prześlij”, wyrażasz zgodę na politykę przetwarzania danych osobowych

  Pomysł i wybór formy prawnej

  Niezwykle ważną rzeczą przy zakładaniu firmy jest pomysł. To od niego głównie zależy sukces firmy bądź też porażka. Bardzo pomocne w tym celu jest ustalenie niszy rynkowej, czyli segmentu rynku, w którym występuje luka bądź zapotrzebowanie na dane dobro. Wówczas firma, którą zamierza się założyć, może dotyczyć tej działalności.

  Przed przygotowaniem dokumentów warto określić niszę działalności gospodarczej oraz formę prawną firmy.

  Rejestracja firmy, czyli jak krok po kroku założyć własną firmę?

  Poniżej przedstawione zostały etapy rejestracji, które przedsiębiorca musi przejść:

  1. Rejestracja firmy w CEIDG-1.
  2. Rejestracja firmy w urzędzie statystycznym.
  3. Rejestracja firmy w urzędzie skarbowym dla celów VAT.
  4. Rejestracja firmy w urzędzie skarbowym dla celów podatku dochodowego.
  5. Rejestracja firmy w ZUS.
  6. Zgłoszenie do Państwowej Inspekcji Pracy i Sanepidu.
  7. Wybór metody prowadzenia rozliczeń firmy.
  8. Rejestracja firmy a założenie rachunku bankowego.
  9. Rejestracja firmy a pieczątka firmowa.
  10. Rejestracja firmy a logo i strona internetowa.

  Początkującym przedsiębiorcom nie zaleca się od razu rejestrowania dużej firmy, ponieważ będzie to wiązać się z dość dużymi kosztami, a także istnieje duże ryzyko niepowodzenia i braku zysków. Warto zacząć od rejestracji małej firmy.

  Decydując się na niszę, ważne jest, aby poprawnie określić odpowiednią formę prawną, rozważając wszystkie zalety i wady. Proces rejestracji działalności gospodarczej może trwać od 3 do 14 dni, po czym firma jest gotowa do rozpoczęcia działalności i prowadzenia działalności gospodarczej.

  Kto może założyć działalność gospodarczą w Polsce?

  Aby prowadzić działalność gospodarczą, musisz być osobą pełnoletnią. Jeżeli nie masz jeszcze 18 lat, dotyczą Cię pewne ograniczenia. Jesteś cudzoziemcem? Polskie obywatelstwo nie jest wymagane, aby założyć działalność gospodarczą. Z formalnego punktu znaczenie ma jednak kraj, którego jesteś obywatelem.

  Specjaliści naszej firmy z sukcesem rejestrują działalność klientów w Polsce, w trakcie naszego istnienia pomogliśmy wielu początkującym przedsiębiorcom przejść tę procedurę prosto i szybko. Nasze usługi obejmują przygotowanie dokumentów, sporządzenie wniosku o rejestrację firmy oraz wsparcie Klienta na wszystkich etapach. Oferujemy profesjonalną pomoc w przystępnej cenie.

  Kilka powodów, dla których warto zamówić profesjonalne usługi księgowe w PWK

  W ciągu kilkunastu lat istnienia nasza firma otrzymała wiele udanych przypadków współpracy z przedsiębiorcami chcącymi zalegalizować działalność gospodarczą w Polsce. Klienci nam ufają i zawsze uzyskują oczekiwane rezultaty.
  icon 01
  Gwarantowana jakość
  Wieloletnie doświadczenie w rejestracji przedsiębiorstw pod klucz i świadczeniu profesjonalnych usług księgowych pozwala nam zagwarantować klientom wysoką jakość pracy, niezawodność, redukcję ryzyka i dotrzymanie terminów. Najlepszym tego dowodem są nasi stali klienci z różnych dziedzin biznesu.
  icon 02
  Oszczędność i wygoda
  Korzystając z naszych usług oszczędzasz na wynagrodzeniu księgowego zatrudnionego na pełen etat. Outsourcing jest bardziej opłacalny i wygodny
  icon 03
  Indywidualne podejście
  Zespół profesjonalistów PWK znajduje niestandardowe rozwiązania i wyjście z każdej sytuacji, stosując indywidualne podejście do każdego klienta
  icon 04
  Pomoc dla każdego biznesu
  Nasi specjaliści wiedzą, jak pomóc nowemu przedsiębiorcy lub właścicielowi już dużego biznesu zwiększyć efektywność i poprawić jakość księgowości