Outsourcing ksiegowosci

PWK Group to kompleksowa obsługa księgowości dla Twojego przedsiębiorstwa. Nasz zespół tworzą wykwalifikowani księgowi z wykształceniem specjalistycznym, biegle posługujący się językiem polskim i rosyjskim.

Outsourcing księgowości Warszawa

Pomagamy klientom rozwijać działalność i podejmować przemyślane decyzje, podając optymalne rozwiązania na wysokim poziomie.

Czym jest outsourcing księgowości?

Outsourcing, czyli zlecanie pewnych zadań lub funkcji firmom zewnętrznym, stał się jednym z kluczowych trendów w prowadzeniu biznesu. Jednym z obszarów, w którym outsourcing szczególnie zyskuje na popularności, jest księgowość.

W kontekście księgowości chodzi o przekazanie odpowiedzialności za prowadzenie ksiąg rachunkowych, rozliczeń podatkowych, płac czy innych zadań związanych z finansami firmie zewnętrznej specjalizującej się w tych działaniach.

Rodzaje outsourcingu

Outsourcing księgowy może być pełny albo selektywny. W pierwszym przypadku będzie to pełna księgowość czyli obsługa wszystkich procesów księgowo-kadrowych firmy. Outsourcing selektywny natomiast oznacza możliwość zlecenia „na zewnątrz” jedynie wybranych, najbardziej problematycznych procesów.

Po zdefiniowaniu wymagań firma outsourcingowa przedstawia ofertę dostosowaną do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Gdy obie strony dojdą do porozumienia, podpisują umowę określającą warunki współpracy oraz zakres zadań i odpowiedzialności.

Biuro księgowe wykonujące outsourcing usług księgowych wykonuje wiele różnych zadań:

 • prowadzeniem ksiąg rachunkowych,
 • sporządzaniem deklaracji podatkowych,
 • obsługą kadrowo-płacową,
 • sporządzaniem bilansów oraz rachunków zysków i strat,
 • doradztwem w zakresie optymalizacji podatkowej.

Zalety outsourcingu księgowości:

 1. Oszczędność czasu i kosztów – zatrudnienie pełnoetatowego księgowego lub zbudowanie własnego działu księgowości jest kosztowne.
 2. Dostęp do ekspertów, specjalistów najwyższej klasy.
 3. Minimalizacja ryzyka błędów: zwiększenie bezpieczeństwa firmy poprzez podział ryzyka.
 4. Możliwość skupienia uwagi na działalności operacyjnej, zamiast tracić czas na formalności.
 5. Zewnętrzny dział kadr i płac.
 6. Optymalizacja podatkowa.
 7. Zwiększenie rentowności firmy.

Dla kogo outsourcing księgowości:

 • małym i średnim przedsiębiorstwom,
 • start-upom,
 • firmom o złożonej strukturze finansowej.

Outsourcing księgowości to uniwersalne rozwiązanie, które doskonale sprawdza się zarówno w przypadku firm, które nie posiadają jeszcze własnego działu księgowego, jak i tych, które w ramach restrukturyzacji dążą do optymalizacji funkcjonowania poprzez rezygnację z wewnętrznego działu księgowości.

W praktyce możemy wyróżnić dwa typy ewidencjonowania:

 • księgowość uproszczona (będzie to: KPiR, czyli Księga Przychodów i Rozchodów, ryczałt oraz karta podatkowa),
 • księgowość pełna, a raczej – księgi rachunkowe.

Z prawnego punktu widzenia, księgi rachunkowe pozwalają uzyskać większą przejrzystość danych dotyczących przychodów i rozchodów danego podmiotu gospodarczego. Dane w księgach rachunkowych dostępne są nie tylko dla państwa (mowa tu o organach sprawujących opiekę nad praworządnością i przejrzystością finansową działalności gospodarczych), lecz także dla osób fizycznych i podmiotów związanych z firmą, np. inwestorów oraz udziałowców.

Błędy popełniane w obszarze księgowości lub podatków mogą być bardzo kosztowne, gdyż kary z ich tytułu mogą nawet zagrozić płynności firmy. Przekazanie odpowiedzialności za obsługę księgową i podatkową profesjonalistom w tym obszarze znacznie ograniczy ryzyko strat w organizacji.

Dzięki współpracy z nami zabezpieczysz obszar kadrowo-płacowy:

 • uczciwie rozliczysz: nadgodziny, urlopy zdrowotne i macierzyńskie, składki ZUS;
 • nie zapomnisz o: sprawozdaniach, badaniach pracowniczych czy obowiązkowych szkoleniach;
 • zapewnisz swojej firmie kadry i płace na najwyższym poziomie.

Outsourcing księgowy w Warszawie i całej Polsce

Oferujemy nasze usługi w Warszawie, Białegostoku, Wrocławia, Poznania, Krakowa i Katowic. Otrzymasz od nas roczne informacje dot. finansów – przychodów i rozchodów, kadr i płac itd. Będziesz miał pewność co tego, że przygotowywanie i sporządzanie wszelkich sprawozdań finansowych, ksiąg przychodów i rachunkowych będzie zawsze w idealnym porządku.

Potrzebujesz pomocy?
Zostaw prośbę, a specjalista skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to możliwe. Zawsze jesteśmy gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania i udzielić niezbędnej pomocy.
Prześlij swoją aplikację

Kilka powodów, dla których warto zamówić profesjonalne usługi księgowe w PWK

W ciągu kilkunastu lat istnienia nasza firma otrzymała wiele udanych przypadków współpracy z przedsiębiorcami chcącymi zalegalizować działalność gospodarczą w Polsce. Klienci nam ufają i zawsze uzyskują oczekiwane rezultaty.
icon 01
Gwarantowana jakość
Wieloletnie doświadczenie w rejestracji przedsiębiorstw pod klucz i świadczeniu profesjonalnych usług księgowych pozwala nam zagwarantować klientom wysoką jakość pracy, niezawodność, redukcję ryzyka i dotrzymanie terminów. Najlepszym tego dowodem są nasi stali klienci z różnych dziedzin biznesu.
icon 02
Oszczędność i wygoda
Korzystając z naszych usług oszczędzasz na wynagrodzeniu księgowego zatrudnionego na pełen etat. Outsourcing jest bardziej opłacalny i wygodny
icon 03
Indywidualne podejście
Zespół profesjonalistów PWK znajduje niestandardowe rozwiązania i wyjście z każdej sytuacji, stosując indywidualne podejście do każdego klienta
icon 04
Pomoc dla każdego biznesu
Nasi specjaliści wiedzą, jak pomóc nowemu przedsiębiorcy lub właścicielowi już dużego biznesu zwiększyć efektywność i poprawić jakość księgowości
icon

Nie znalazłeś odpowiedniej usługi?

Zostaw prośbę, a specjalista skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to możliwe. Zawsze jesteśmy gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania i udzielić niezbędnej pomocy.

  Klikając przycisk „Prześlij”, wyrażasz zgodę na politykę przetwarzania danych osobowych