Rejestracja firmy w Polsce to pierwszy krok w kierunku udanej przedsiębiorczości w tym kraju. Polska przyciąga przedsiębiorców korzystnym klimatem biznesowym, rozwiniętą infrastrukturą i przystępną kadrą. Jednak proces rejestracji i prowadzenia działalności gospodarczej w nowym kraju może powodować szereg problemów i trudności. Nasi księgowi oferują pełną obsługę rejestracji firmy w Polsce, aby pomóc ci w tym ważnym kroku i zapewnić sukces Twojej firmy.
Zapewniamy fachowe doradztwo we wszystkich aspektach rejestracji firmy, począwszy od wyboru odpowiedniej formy organizacji, a skończywszy na załatwieniu niezbędnych formalności. Nasi specjaliści pomogą Ci zrozumieć niuanse podatkowe i prawne, a także przygotują niezbędne raporty i dokumentację zgodnie z lokalnymi przepisami.
Dzięki naszemu doświadczeniu i znajomości lokalnego rynku możesz zminimalizować ryzyko i przyspieszyć proces rejestracji firmy w Polsce. Oferujemy również usługi księgowe, podatkowe i doradztwo finansowe, aby zapewnić stabilne i skuteczne zarządzanie Twoją sprawą.
Nie odkładaj rejestracji firmy na później-skontaktuj się z nami już teraz, a pomożemy Ci zrealizować Twoje plany biznesowe w Polsce bez zbędnych komplikacji. Razem sprawimy, że twój biznes będzie udany i dobrze prosperujący!
Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, aby zarejestrować firmę w Polsce – jest przygotowanie dokumentów. Ważne jest, aby pamiętać, że cudzoziemcy mają szereg dodatkowych wymagań podczas rejestracji firmy.
Aby otworzyć firmę w Polsce, należy uzyskać PESEL. Jeśli dokumenty są składane w formie elektronicznej, potrzebny jest również profil zaufany EPUAP.
Przedsiębiorca, który chce zalegalizować działalność w Polsce, może to zrobić na dwa sposoby:
Działalność gospodarczą w Polsce reguluje ustawa „o swobodnym prowadzeniu działalności gospodarczej”. Prawo pozwala na prowadzenie biznesu nie tylko Polakom, ale i obcokrajowcom-to obywatele krajów UE, Norwegii, Szwajcarii i Liechtensteinu. Również prowadzenie biznesu jest dostępne dla Ukraińców, Białorusinów i obywateli innych krajów WNP. Wymagania, które przedsiębiorca musi spełnić, aby zarejestrować firmę zgodnie z polskim prawem, są tylko dwa. Musi być pełnoletni (powyżej 18 roku życia) i posiadać paszport wewnętrzny swojego kraju, który będzie obowiązywał przez co najmniej kolejne 18 miesięcy po złożeniu dokumentów rejestracyjnych. Narodowość przedsiębiorcy nie ma znaczenia, podobnie jak rodzaj wizy, jeśli mieszka w Polsce na podstawie wizy.
Jeżeli przedsiębiorca posiadający obywatelstwo innego kraju wydał Kartę Polaka lub posiada już zezwolenie na pobyt, może otworzyć firmę na zasadach ogólnych obowiązujących dla obywateli Polski. Jednocześnie Karta Polaka w przyszłości pozwala biznesmenowi uzyskać polskie obywatelstwo,a także uzyskać pomoc finansową od państwa na rozwój jego działalności.
Cudzoziemcy nie posiadający Karty Polaka mogą założyć firmę i legalnie pracować w Polsce. Państwo umożliwia im rejestrację spółek o następujących formach prawnych:
Jeśli dana osoba ma już zarejestrowaną firmę odpowiadającą jednej z powyższych form, w Polsce można otworzyć jej oddział.
Przed przygotowaniem dokumentów warto zdecydować o niszy działalności gospodarczej i formie prawnej firmy.
Początkującym przedsiębiorcom nie zaleca się natychmiastowego zarejestrowania dużej firmy, ponieważ pociągnie to za sobą dość duże koszty, a jednocześnie istnieje wysokie ryzyko niepowodzenia i braku zysków. Warto zacząć od rejestracji małej firmy.
Decydując się na niszę, ważne jest, aby poprawnie określić odpowiednią formę prawną, rozważając wszystkie zalety i wady. Warto wziąć pod uwagę, że uzyskanie dokumentów indywidualnego przedsiębiorcy i rejestracja LLC to różne procedury, różniące się złożonością, terminami i kosztami.
Kontaktując się z zespołem PWK, możesz otworzyć firmę o dowolnej formie i zrobić to tak szybko, jak to możliwe.
Większość biznesmenów decyduje się na rejestrację LLC lub Sp. z o. o. w Polsce jest to łatwiejsze niż rejestracja spółki akcyjnej lub spółki komandytowej.
Aby otworzyć LLC lub Sp. z o. o. w Polsce, nie zajmuje dużo czasu. A firma o tym statusie prawnym może prowadzić prawie każdy rodzaj działalności gospodarczej.
Jedną z głównych zalet Sp. z o. o. jest brak odpowiedzialności za firmę dla współzałożycieli. Na przykład, jeśli istnieje kontrowersyjna sytuacja, którą można rozwiązać na drodze sądowej, firma ponosi odpowiedzialność, wykorzystując tylko swój majątek i kapitał zakładowy, a nie majątek założycieli. Zgodnie z prawem współzałożycielami i członkami zarządu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością mogą być nie tylko osoby obce sobie nawzajem, ale także krewni, członkowie tej samej rodziny, na przykład małżonkowie.
Zarejestruj firmę za pomocą formularza Sp. z o. o. z o. o. w Polsce uprawniona jest jedna osoba lub jednocześnie kilka osób.
Minimalna kwota kapitału zakładowego Spółki z o. o. wynosi 5000 zł.
Ważne! Cudzoziemcy, którzy zarejestrowali spółkę z o. o., zgodnie z polskim prawem nie są uprawnieni do prowadzenia kilku rodzajów działalności. Mianowicie nie mogą otwierać działalności związanej z centralnym systemem bankowym, ubezpieczeniem na życie i majątkiem, ubezpieczeniem emerytalnym, zarządzaniem finansami.